فیل یا الاغ؟مسئله این استبا پایان یافتن تبلیغات دو نامزد جمهوری خواه و دموکرات آمریکا، انتخابات شروع شد؛ برخلاف باور و تصورعموم و نتایجی که نظرسنجی های معتبرآمریکا از قبل انتخابات و معرفی ریس جمهور منتخب ارایه میدادند، ترامپ بیشترین رای الکترال را آورده و رییس جمهور منتخب شد.
نتیجه ای به دور از انتظار رقم میخورد و بیشتر از همه، مردمان آمریکا در بهت فرو می روند. تا دقایقی قبل از اتمام انتخابات، کلینتون حتی برای جشن پیروزی خود، سالن  بزرگ و مجللی را تدارک دیده بود تا به همراه هوادارانش به شادی پس از انتخاب بپردازند ولی نتیحه ای رقم خورد که حتی خود این فرد شگفت زده شد.
در کمال ناباوری، ترامپی که قرار نبود رییس جمهور شود و فردی تندرو، جنگ طلب و بی عفت خوانده میشد به مسند ریاست جمهوری آمریکا انتخاب گردید؛ حال باید دید آیا این فرد همانند سایر روسای جمهور آمریکا از شعار های انتخاباتی و وعده هایش عقب نشینی میکند؟؟ آیا برجامی پاره خواهد شد؟؟ آیا جنگ در سوریه  به اتمام خواهد رسید؟؟ آیا غیر ازآمریکایی های اصیل اجازه ورود فرد دیگری به خاک این کشور داده خواهد شد؟؟ و چندین سوال دیگر که با ادامه آغاز به کار رسمی دولت ترامپ، میشود به پاسخ بسیاری از این علامت سوال ها رسید.
اما آنچه مسلم است و در ادامه نیز شاهد این خواهیم بود، این نکته میباشد که هر رییس جمهوری که وارد کاخ سفید می شود، یک عروسک خیمه شب بازی با چهره متفاوت است؛ چراکه  لابی های صهیونیست و ثروتمند آمریکا قطعا کارشان را بلد بوده واداره آمریکا طوری پیش میرود که منافع آنها تامین شود حال اگر ببینند توافقی مثل برجام! به ضرر این کشور تمام شود آن را لغو میکنند، اگر جایی منافعشان به خطر بیفتد جنگی شروع خواهند کردو...
تاریخ و تجربه بسیار نشان داده است که کشوری مثل امریکا با هر رییس جمهوری از هر حزب فیل (دموکرات) یا الاغ (جمهوری خواه) بر سر کار بیاد، تفاوت چندانی در شیوه های حکومتی انها اتخاذ نمیگردد. بسیار مبرهن است که هرجا صهیونیست ها مشکلی داشته باشند رییس جمهور با هرعقیده و وعده عای شخصی در رسانه ها برای رفع ان مشکل سخن میگوید وعمل میکند و هرجا منفعتی داشته باشند، تامین این منفعت وظیفه آمریکا شمرده خواهد شد.

 

حسام ولی زاده | دانشجوی رشته اتاق عملتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب